MINI SERNICZKI NA ZIMNO

Urocze mini serniczki na zimno idealnie sprawdzają się w taką pogodę jaka jest dziś u mnie, słoneczko grzeje. W kształcie gwiazdek wyglądają cudownie. Moja córka jest zachwycona bardziej kształtem niż smakiem i kolorami :)Do wykonania smacznych serniczków wykorzystałam formę do pieczenia o kształcie gwiazdy od Papilart. Forma co prawda przeznaczona jest do pieczenia, jednak doskonale sprawdziła się w przygotowaniu serniczków :)

Składniki:
* 2 galaretki różnych kolorów
* 400 g białego sera w wiaderku
* ewentualne owoce do dekoracji

Wykonanie:
Jedną galaretkę rozpuścić w 400 ml wrzącej wody, drugą rozpuścić w szklance wrzątku. Odstawić do wystudzenia. Gdy galaretka z większą ilością wody zaczyna tężeć wylać ją do foremek. Tężejącą galaretkę z mniejszą ilości wody wymieszać z białym serem. Do twardej galaretki w foremkach wylać masę serową, wstawić do lodówki do całkowitego stężenia. Wyjąć z foremek na talerzyk. 

Jeśli robicie serniczek w tradycyjnej formie to można na spód dać herbatniki bądź biszkopty namoczone w leku, kolejno masę z białego sera, wstawić do lodówki. Jak stwardnieje polać galaretką, ewentualnie udekorować owocami.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)
Na wszelkie pytania postaram się odpowiedzieć jak najszybciej :)