OZONATOR WENON MF-308- CZYM JEST I NA CZYM POLEGA OZONOWANIE?

Dziś chciałabym Wam opowiedzieć o pewnym urządzeniu, które dzięki współpracy z Moc Soków testuję już od pewnego czasu. A mianowicie mowa tu o ozonatorze Wenon MF-308, potocznie zwanym też generatorem ozonu. 
Czym dokładnie jest ozonator, do czego służy i czy jest przydatnym urządzeniem w domu dowiecie się czytając cały post do końca.


Czym jest ozonator?
Ozonator to nic innego jak generator ozonu, czyli związku chemicznego składającego się z trzech atomów tlenu (O3). Ma on silne właściwości utleniające, więc jest stosowany do dezynfekcji i sterylizacji. Zabija większość bakterii w wodzie i powietrzu. Większość z Was zna ozon, który wytwarza się w momencie wyładowań elektrycznych podczas burzy. Dzięki niemu po burzy odczuwamy charakterystyczny zapach czystego powietrza.

Do czego służy?
Ozonatory cieszą się coraz większą popularnością i znajdują swoje zastosowanie już nie tylko w przemyśle, pomieszczeniach w żłobkach, przedszkolach czy u kosmetyczki, ale także w warunkach domowych.
 
Ozonator służy do: 
* oczyszczania powietrza z wirusów i bakterii
* poprawia smak i jakość wody
* dezynfekcji pomieszczeń i przedmiotów takich jak np dziecięce zabawki, butelki, sztućce, naczynia, deski do krojenia (szczególnie te po mięsie)
* oczyszczania żywności, owoców, warzyw, mięsa
* dezynfekcji szafy z ubraniami, lodówki
*  usuwania nieprzyjemnych zapachów, np zapach dymu po papierosach
* pomocy w walce z roztoczami, czyli jest bardzo przydatny dla alergików
Czy ozonowanie jest bezpieczne?
Zapewne wielu z Was zastanawia się teraz czy to urządzenie jest bezpieczne. Otóż prawidłowo używany ozonator nie stanowi żadnego zagrożenia. Najważniejsze jest tu przestrzeganie pewnych zasad. Podczas ozonowania pomieszczeń nie powinniśmy w nich przebywać. Po zakończeniu ozonowania pomieszczenia należy dobrze przewietrzyć. Ozonowanie warzyw, owoców czy innych przedmiotów najlepiej wykonywać pod włączonym okapem lub przy otwartym oknie. 

Jaki ozonator wybrać do domu?
Na rynku wybór ozonatorów jest ogromny, jednak jeśli poszukujecie czegoś co nie zajmuje dużo miejsca, a jednocześnie spełnia swoje funkcje to ja z czystym sercem polecam ozonator Wenon MF-308 ze sklepu internetowego mocsokow.pl. Oprócz ozonowania posiada on też dodatkowy generator jonów ujemnych (anionów) czyli jonizowanie. Jego ogromnym plusem jest właśnie to, że jest niewielkich rozmiarów, jest bardzo łatwy w obsłudze i ma elegancki, designerski wygląd, który wkomponuje się niemal w każde wnętrze. 
Zatrzymajmy się na chwilę przy obsłudze. Otóż urządzenie to obsługiwane jest tylko 4 przyciskami. Regulator czasowy z wbudowanym timerem do kontroli czasu podczas ozonowania (5, 10, 15, 20, 25, 30, 40, 50, 60 minut) oraz przycisk włączania i wyłączania jonizatora.  Więc jak sami widzicie obsługa jest mega prosta. 

Ozonator Wenon MF-308 ma wszechstronne zastosowanie, poprzez oczyszczanie pomieszczeń, wody, po żywność mięso i inne przedmioty. Mimo swoich małych rozmiarów ma bardzo dużą wydajność (wytwarza aż 1000 mg ozonu w ciągu 1 godziny). Całkowicie odkaża w wodzie i w powietrzu już po 5 minutach od jego uruchomienia. 

Dodatkową opcją ozonatora jest jak już prędzej wspomniałam jonizowanie powietrza. W tym celu należy nacisnąć przycisk ikonki z minusem. Zintegrowany generator anionów 18 000 000 szt./cm³. W trybie czuwania wystarczy nacisnąć przycisk anion, aby uruchomić lub zatrzymać i cieszyć się świeżym powietrzem w pomieszczeniu, aby zmniejszyć liczbę bakterii i wirusów.

Aniony (w przeciwieństwie do ozonu) mogą się generować, gdy przebywamy w pomieszczeniu. Zalecane jest też jonizowanie dla alergików na kurz (jony ujemne przyczyniają się do szybszego ich opadania).

Do zestawu oprócz ozonatora dołączone są dwie rurki z kulką i instrukcja obsługi w języku polskim. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)
Na wszelkie pytania postaram się odpowiedzieć jak najszybciej :)