PAKOWANIE PRÓŻNIOWE- RECENZJA ZGRZEWARKI FOODSAVER

Z pewnością nie raz zastanawialiście się nad tym jak przedłużyć trwałość żywności? Żeby szynka czy ser nie wylądowały w koszu na śmieci po kilku dniach od zakupu? Tak wiem, można zamrozić, ale są też produkty, których nie powinno się mrozić, ponieważ po rozmrożeniu nie nadają się do spożycia. I tu  pomocą przychodzi zgrzewarka do pakowania próżniowego. Powiem Wam, że nie raz zastanawiałam się na kupnem tego sprzętu do swojej kuchni, jednak zawsze uważałam, że to zbędny wydatek... aż do teraz.

Nie sądziłam, że posiadanie zgrzewarki znacznie ułatwi mi utrzymanie porządku w mojej lodówce.Zakupioną w większej ilości wędlinę czy ser dzielę na porcje i pakuję w woreczki, zgrzewam i przechowuję w lodówce znacznie dłużej niż otwartą paczkę wędlin. Owoce, warzywa, ryby, mięso... dosłownie wszystko można zamknąć w woreczkach i przechować w lodówce albo zamrozić, a dzięki próżniowemu pakowaniu można zyskać wiele więcej miejsca w naszej chłodziarce. Dzięki uprzejmości firmy FoodSaver otrzymałam do przetestowania zgrzewarkę próżniową model FFS016X. Jest bardzo łatwa w obsłudze a dodatkowym jej atutem jest możliwość wyboru trybu do pakowania żywności wilgotnej. Kolejny plus to schowek na rolkę z woreczkami i gilotyna do przycinania odpowiedniego rozmiaru woreczka. 

Specyfikacja
* Moc: 140 W
* Waga: 2,15 kg
* Wymiar: 405 mm x 205 mm x 120 mm
* Łatwy mechanizm zamykania: zatrzaśnij by zamknąć
* Wykonana z nowoczesnych materiałów, redukcja odcisków (30%)
* Pakowanie próżniowe i zgrzewanie
* Funkcja zgrzewania
* Możliwość wyboru trybu do żywności wilgotnej
* Schowek na rolkę i gilotyna
* Złącze akcesoriów
* Możliwość przechowywania w pionie
* Kontrolki postępu pracy
* Wyjmowana tacka

W opakowaniu
* Zgrzewarka próżniowa FFS016X
* 5 worków o pojemności 0.94 l
* 5 worków o pojemności 3.78 l
* 1 folia do próżniowego pakowania rolka 28 cm x 3 m
* Wbudowane ręczne urządzenie do pakowania próżniowego
* Instrukcja w języku polskim
* GwarancjaCzy warto zainwestować w zgrzewarkę? Zdecydowanie odpowiadam, że tak. Choć jest to jednorazowo duży wydatek, a potem trzeba dokupywać rolkę z woreczkami to mimo wszystko uważam, że zgrzewarka przyda się w każdej kuchni. To też doskonała opcja zapakowania żywności w czasie podróży a nawet kanapek do pracy. 

A jakie Wy macie doświadczenia ze zgrzewarką? Posiadacie takową? Uważacie, że potrzebna czy to zbędny wydatek? 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)
Na wszelkie pytania postaram się odpowiedzieć jak najszybciej :)