DROŻDŻÓWKI Z BUDYNIEM

Puszyste, pyszne drożdżówki wypełnione budyniem. Takie bułeczki to moje wspomnienia z czasów szkoły, kiedy to w czasie przerwy biegło się do sklepiku szkolnego po ten przysmak. A teraz... kakao lub kubek kawy i jestem w raju :)

Składniki:
* 500 g mąki pszennej * 8g suchych drożdży * 60 g cukru * 1 jajko * pół łyżeczki soli * 60 g rozpuszczonego masła * 250 ml letniego mleka
Budyń:
* 450 ml mleka
* 1 paczka budyniu waniliowego (bez cukru)
* 2 łyżki cukru
Dodatkowo:
* cukier puder+ odrobina wody do zrobienia lukru

Wykonanie:
Do miski wsypać suche drożdże, łyżeczkę cukru, wymieszać. Następnie wlać 150 ml letniego mleka, wymieszać, by drożdże i cukier się rozpuściły. Wsypać mąkę, ponownie wymieszać. Miskę zakryć ścierką, odstawić na 15 minut, by zaczyn zaczął pracować. Po tym czasie do zaczynu dodać pozostałe składniki na ciasto. Masę dobrze wyrobić dłonią lub robotem z odpowiednimi hakami. Ponownie zakryć ścierką i odstawić ciasto na godzinę (musi podwoić swoją objętość).
W między czasie przygotować budyń według instrukcji na opakowaniu (używając 450 ml mleka zamiast 500ml).
Wyrośnięte ciasto wyłożyć na blat podsypany mąką i rozwałkować na grubość około 1,5 max 2 cm. Z ciasta wykrawać krążki najlepiej kubkiem o średnicy około 8-10 cm. Tak przygotowane bułeczki przełożyć na blachę wyłożoną papierem do pieczenia (w odstępach, ponieważ ciasto jeszcze urośnie). Zakryć ścierką i odstawić na pół godziny. W podrośniętych drożdżówkach zrobić na środku wgłębienie, napełnić je budyniem. Piekarnik nagrzać do 170'C, piec bułeczki około 20 minut.
Schłodzone drożdżówki polać lukrem wykonanym z cukru pudru i wody.





4 komentarze:

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)
Na wszelkie pytania postaram się odpowiedzieć jak najszybciej :)