POJEMNIKI PRÓŻNIOWE SUPERVAC- RECENZJA

Słyszeliście już o pudełkach próżniowych? Przyznam, że swoją przygodę z nimi rozpoczęłam stosunkowo niedawno i teraz żałuję, że prędzej nie skusiłam się na te właśnie pudełka. Do testowania otrzymałam 3 pudełka od superVAC i postaram się o nich w kilku słowach Wam opowiedzieć w dzisiejszym poście.
SuperVAC to firma zajmująca się sprzedażą pudełek do próżniowego przechowywania żywności na rynku Europy zachodniej. W Polsce firma ta istnieje od 2005 roku.

SuperVAC to nowoczesny system próżniowego przechowywania artykułów spożywczych zapewniający dłuższe utrzymanie ich świeżości. Przeznaczone są do przechowywania produktów suchych, płynów, a także idealne są do marynowania. Co ciekawe pudełka można przechowywać w zamrażalniku w temperaturze do -40'C. Można w nich również rozmrażać, podgrzewać a nawet gotować potrawy w mikrofalówce do temperatury 130'C. Pozwalają na przechowywanie w nich żywności co znacznie wydłuża ich świeżość. Poniżej pokażę Wam zdjęcia z moich testów na truskawkach. Zarówno w pudełku jak i na talerzyku przechowywałam truskawki przez 3 dni w lodówce. Truskawki z talerzyka po 3 dniach nadawały się do kosza, natomiast te z pudełka były zupełnie świeżutkie.Sprawdzałam również świeżość liści sałaty- po 7 dniach sałata nadal była świeża. Zupę przechowywałam w lodówce 9 dni i smakowała jak świeżo ugotowana. W swoich testach próbowałam również mrożenia. Przygotowałam w pudełkach lody, pudełka nie pękły ani podczas mrożenia, ani podczas rozmrażania. Co ważne, pudełka można myć w zmywarce.Pojemniki próżniowe wykonane są z wysokiej jakości, niezwykle trwałego materiału, poliwęglanu marki Makrolon i posiadają certyfikat ISO. Są dostępne w różnych wielkościach i kształtach. Tu dołączam Wam link do sklepu, gdzie znajdziecie cały asortyment--> kliknij tutaj
Oczywiście nie zapomnijmy o tym, że do pudełek potrzebna jest specjalna pompka, która odsysa powietrze z wnętrza pudełka.
Nie wiem jak to jest u Was, ale u mnie bardzo często zdarza się, że czegoś ugotuję za dużo, mój mąż jest osobą, która nie lubi dwa dni z rzędu jeść tego samego, wtedy zawsze pojawiało się u mnie kombinowanie jak przechować to, czego mam za dużo. W zamrażalniku nie zawsze mam miejsce, zresztą nie wszystko co zamrożone, po rozmrożeniu smakuje dobrze. Owszem jest jeszcze opcja włożyć w słoik, ale też nie wszystko się da. Teraz dzięki, pojemnikom próżniowym już nie muszę się martwić. Zamykam w nich naprawdę wszystko. Uwielbiam na drugie śniadanie pić koktajl wysokobiałkowy z truskawkami, a żeby taki koktajl smakował potrzebne są codziennie świeże truskawki, więc każdego dnia musiałam wędrować do pobliskiego warzywniaka po truskawki. Teraz odkąd mam pudełka to zajdę po truskawki co 3-4 dni a każdy nadmiar zwyczajnie zamykam w pudełku. Chleb po kilku dniach trzymania go w pudełku jest równie świeży jak pierwszego dnia. Pokochałam te pudełka odkąd tylko je otrzymałam, jestem bardzo zadowolona z nich i nie wyobrażam sobie teraz, by miało ich zabraknąć w mojej kuchni.

Dodam Wam jeszcze na koniec, że takie pudełka próżniowe to doskonały prezent na urodziny, imieniny, święta. Myślę, że każda pani domu byłaby zadowolona z takiego prezentu.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)
Na wszelkie pytania postaram się odpowiedzieć jak najszybciej :)

Copyright © Zrób to smacznie , Blogger